Yeni Ehliyet
Ehliyet Randevusu Hafta Sonu Alınıyor Mu
Yazar: - 31 Mayıs 2020
426
0

01 Ocak 2017 tarihinde yürürlüğe giren yeni nüfus cüzdanı, pasaport ve ehliyet uygulaması ile birlikte artık eski nüfus cüzdanları, pasaportları ve ehliyetleri tamamen değişecek. Yeni uygulama sayesinde artık tüm Türkiye genelinde 31 Aralık 2020’ye kadar eski tip ehliyetler, nüfus cüzdanı ve pasaportlar yürürlükten kaldırılacak. Bu aşamada özellikle günümüzde en çok merak edilen ehliyetin nasıl değiştirildiği sorusudur.

 

Ehliyet randevusu ile birlikte yeni tip ehliyet değişimini yapmanız mümkündür. Eski tip ehliyetinizi değiştirmek için Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve cuma günü sabah 08:00 ile akşam 17:00 arasında belirlenmiş olan resmi kurum üzerinden değişiminize ilişkin sürecinizi başlatabilirsiniz. Hafta sonu dahil olmak üzere dilediğiniz ve arzu ettiğiniz her zaman dilimi içerisinde randevunuzu oluşturabilirsiniz. Fakat hafta sonu resmi kurum ve kuruluşlar çalışmadığı için hafta sonu değişim mümkün değildir. Dolayısıyla randevularınızı hafta içi belirtmiş olduğumuz zaman dilimi içerisinde oluşturmanız gerekmektedir.

 

İnternet Üzerinden Randevu Almak

www.randevu.nvi.gov.tr adresi üzerinden yeni ehliyetinize ilişkin randevunuzu oluşturmanız mümkün. Belirtmiş olduğumuz adrese cep telefonlarınızdan veya bilgisayarlarınızdan erişim sağlayarak karşınıza çıkacak alanda bulunan ‘Sürücü Belgesi’ seçeneğine tıklayınız. ‘Kabul Et’ seçimine tıkladıktan sonra önünüze gelecek bölümde istenen tüm bilgileri doldurdunuz. Bu aşamada özellikle bilgileri doldururken doğruluğuna mutlaka önem göstermelisiniz. Nitekim belirtmiş olduğunuz bilgiler ışında randevunuz oluşturulmaktadır. Ehliyet randevu işleminizi oluşturduktan sonra gün ve saat seçimi yaparak süreci tamamlayabilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ