Yeni Ehliyet
Ehliyet Nasıl Yenilenir?
Yazar: - 23 Nisan 2020
525
0

Bundan iki yıl önce başlatılan çipli kimlik kartlarına geçiş kapsamında ehliyet yenileme işlemleri yapılmaktadır. Bu noktada, 2020 yılında ehliyetlerini yenilemek isteyen vatandaşların kendilerinden istenilen belgeleri sorunsuz olarak teslim etmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, 2020 ehliyet yenileme ücretinin ne kadar olduğu herkes tarafından merak edilmektedir. Bu yazıda, tüm bu bilgileri bulabilirsiniz.

Ehliyet Yenilemek İçin Hangi Belgeler Talep Edilmektedir?

İçişleri Bakanlığı’nın almış olduğu karara göre T.C vatandaşlarının 31 Aralık 2020 tarihine kadar kimlik ve sürücü belgelerini yenilemeleri gerekmektedir. Bu noktada, milyonlarca insanı ilgilendiren ehliyet yenileme işlemleri için hangi belgelerin istendiği merak edilmektedir.

Ehliyet yenilemek isteyenlerin sahip olması gereken belgeler arasında adli sicil kaydı, sağlık raporu, iki adet biyometrik fotoğraf, kan grubunun belgesi bulunmaktadır. Ayrıca, değerli kağıt ve harç parasının yatırılması şartı vardır. Ehliyet yenilemek isteyenlerin yapması gereken ilk eylem; değerli kağıt ve harç parasını yatırmak olmaktadır. Bu işlem için istenilen harç parası; 15 TL olarak bilinmektedir. Harç parasının banka ve ATM’lerden yatırılma imkanı bulunmaktadır. Para yatırma işleminin ardından söz konusu dekontun muhakkak saklanması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra, sağlık raporu ve adli sicil kaydı alınmalıdır. Ayrıca, iki adet biyometrik fotoğrafa ihtiyaç duyulmaktadır. Biyometrik fotoğraf; 20-25 TL arasında değişen bir fiyata sahiptir. Sonuç olarak, ehliyet yenileme işlemleri için çok fazla masraf yapılmamaktadır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ