Yeni Ehliyet
Ehliyet Kursları Ne Zaman Açılacak
Yazar: - 31 Mayıs 2020
416
0

Dünya’yı etkisi altına alan virüs sebebiyle birçok sektör başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlarda da uzun zamandır hizmet verilmemekte. Bu aşamada özellikle ehliyet kursları virüsün artması ile birlikte Türkiye’de virüsü azaltmak ve önüne geçmek adına kapatılmıştı. Kayıt yaptıran ve ödeme gerçekleştiren binlerce sürücü adayı da ehliyet kursları ne zaman açılacak sorusu ile ilgili çeşitli araştırmalar yapıyor. Nitekim sürücü adaylarının yanı sıra kurs sahipleri de konuya ilişkin açıklamaları yakından takip ediyor.

Türkiye genelinde etkisini her geçen gün kaybeden virüs sayesinde normalleşme süreci tamamen başlatılmasa da kısmi olarak başlatılmış durumda. Özellikle 16 Mart 2020 tarihinde kapatılan birçok kurum ilk normalleşme adımı olan 11 Mayıs 2020’de faaliyetlerine yeniden başladı. Fakat ilk normalleşme adımında ehliyet kursları ile ilgili herhangi bir değişim söz konusu olmadı. Dolayısıyla 27 Mayıs 2020’de yapılacak ikinci normalleşme adımına gözler tamamen çevrilmiş durumda.

Ehliyet Kursları İçin Normalleşme

Ehliyet kursları açılacak mı sorusu ile ilgili yapılan araştırmalarda son dönemlerde en çok lanse edilen 27 Mayıs 2020’de yapılacak ikinci normalleşme de kurumların açılacağı. Fakat Bilim Kurulu üyelerine göre ehliyet kurslarının şu aşamada açılması ile ilgili bir görüşme söz konusu değil. Herhangi bir değişim olmadığı sürece ikinci normalleşme sürecinde de 11 Mayıs 2020’de kapanan kurslarla ilgili açılmanın zor olduğu söylemek içten bile değil.

Ehliyet Kursları ‘1 Haziran’da Başlamak İstiyorlar’

Virüsün etkisini azalttığına dikkat çeken kurs sahipleri ise 1 Haziran itibariyle yeniden eğitime başlamak istiyor. Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Birliği Derneği tarafından yapılan açıklamada ‘Virüs her geçen gün ektisini Türkiye üzerinden azaltıyor. Bu durum elbette her vatandaşımız gibi bizleri de mutlu ediyor. Fakat kurs yerlerimizin açılmasını istiyoruz. Bu aşama da belirlenen her türlü sağlık önlemini alacağımızı ve kurs yerlerimizi denetleyeceğimizi söylemek istiyoruz’ sözlerine yer verildi.

Ehliyet Sınavları

Ehliyet kursları ne zaman açılacak sorusunun yanı sıra ehliyet sınavı ne zaman yapılacak sorusu da en çok merak edilenler arasında. Sınavlar kurs yerlerinin açılması ile birlikte belirlenen dönemlerde yapılmaya başlayacak. Şu an için herhangi bir tarih söz konusu değil.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ